Vydání Češtiny + Modu – Deus Ex V.1112fm

Rozhodoval jsem se dlouho, nakonec jsem češtinu na Deus Ex verze patche 1112fm vydal. Čtěte více, je toho dost co číst 🙂Čeština na Deus Ex na verzi patche byla už žádána spousty let a dodnes nic takového nevzniklo. Vzhledem k tomu, že jsem spíše dobrý na modování her, tak jsem si řekl, že se nebudu soustředit tolik na videa na YouTubu, ale primárně se budu soustředit spíše na moding a hraní. Rozhodl jsem se tedy pro první věc, kterou už mám na disku poměrně dlouho rozdělanou a to sice vydat češtinu na Deus Ex patch 1112fm jak píšu výše.

První pokusy o snahu počeštit hru na základě textů od Dentonů jsem si spíše nechával pro sebe. Všechny texty, které doposud ve hře jsou patří právě češtině od Dentonů ve starším patchi 1014f. Bohužel se mi je nepodařilo kontaktovat, jelikož mají takové přezdívky díky ní najdeme spíše jen věci o hře a po vydání CZ o nich absolutně nikdo nikdy neslyšel. Jejich instalátor je velmi zvláštní, ovšem na patch 1112fm už nefunguje. Patří jim obrovský dík za české texty a já budu doufat, že díky tomuhle se někde objeví, abychom jim mohli všichni poděkovat 🙂 Jsou to totiž záhadní autoři o kterých se nikde nikdy moc nepsalo. Nebo spíše vůbec nepsalo. Jen „Dentoni udělali CZ“ a tím to haslo.

Našel jsem si tedy soubory, různě zkoušel tahat texty atd. Objevovaly se chyby s kompilací a fonty, které se sice zakompilovaly do hry, ale ve hře nebylo ani písmenko jen holé UI. Jejich překlad fungoval trochu jinak a zasahoval do map. U mě to tak není. Pak jsem nějak ztratil chuť a poslal to k ledu s tím, že nic takového dělat nebudu, protože to nemá smysl atd. Článek o začátcích také naleznete zde na webu a některá videa i na YT. Před pár dny jsem viděl na Games.cz video RetroGameplay Deus Ex a tím to celé začalo 🙂 Rozehrál jsem Revision, ušel pár levelů a pak dostal chuť zase něco dělat.

V posledním patchi jsou totiž soubory jinak a v UI můžou prozatím chybět nějaké texturky ohraničení atd. Ale okem to moc nepoznáte a je toho minimum, což v budoucnu vydám jako nový soubor, který to bude patchovat. Texty jsou totožné a zbytek chybějících textů se už musí udělat ručně. To už ale nechte na mě 🙂 Nebudu se rozepisovat zbytečně moc, zkrátka CZ je na světě a s ní jsem zároveň udělal i kompilaci modů do jednoho vydaný jako Anniversary Mod, který budu chtít později také modovat a starat se o něj, včetně češtiny pro Vanilla verzi, která je funkční se všemi verzemi hry např. GOTY, Steam, GOG atd. Průběh modu, info o něm nebo češtiny můžete sledovat na stránkách uvedené na konci příspěvku.

Doufám, že si znovu Deuse zahrajete a s českou verzí trochu oživíme Hardcore Deusí komunitu 🙂

Důležité odkazy:

Kategorie pro články o Modu a CZ zde na webu – http://www.warezzk.cz/category/deusex-czech-anniversary-mod/
ModDb Profil – http://www.moddb.com/mods/deusexczmod-1112fm
GitHub Projekt – https://github.com/WarezzK/DeusExCZMod-1112fm

O Autorovi - Warezz.K

Vše potřebné lze najít na tomto webu.

Zkuste Také

Web Update – 08-07-2017

Zdravím všechny! Tedy alespoň ty, co sem občas přijdou 🙂 Udělal jsem nějaké aktualizace na …

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Přejít k navigační liště